Давлатимиз раҳбари Янгийўл туманидаги “Mesal Water Technologies” корхонасини кўздан кечирди
“Mesal Water Technologies” корхонасида сув тозалаш иншоотлари учун ўттиздан ортиқ махсус қурилма ва ускуналар ишлаб чиқарилмоқда.
'Давлатимиз раҳбари Янгийўл туманидаги “Mesal Water Technologies” корхонасини кўздан кечирди'ning rasmi
Давлатимиз раҳбари Янгийўл туманидаги “Mesal Water Technologies” корхонасини кўздан кечирди. Бу ҳақда Президент матбуот хизмати хабар берди.
Мамлакатимизда амалга оширилаётган ижтимоий дастурларда ичимлик суви ва оқова тармоқлари таъминотига алоҳида эътибор қаратилмоқда. Бу масала тез ривожланаётган Тошкент вилояти шаҳаралари учун ҳам долзарб.
Хусусан, “Тошкент вилояти ичимлик суви ва оқова сув тизимларини реконструкция қилиш ва қуриш” лойиҳасининг 3-босқичи доирасида Чирчиқ, Олмалиқ, Ангрен ва Бекободдаги иншоотлар реконструкция қилинмоқда.
“Mesal Water Technologies” корхонасида шу каби сув тозалаш иншоотлари учун ўттиздан ортиқ махсус қурилма ва ускуналар ишлаб чиқарилмоқда.
Лойиҳага 1,7 миллион доллар маблағ йўналтирилиб, Хитой, Германия ва Туркиядан келтирилган энергия тежамкор технологиялар ўрнатилган. Корхона халқаро сертификатларга эга. 50 киши иш билан таъминланган.
Бундай корхоналар фаолиятининг кенгайиши аҳоли фаровонлиги ва саломатлигига ҳисса қўшиши таъкидланди.

The leader of our country inspected the “Mesal Water Technologies” enterprise in the Yangiyul district.
Image of 'The leader of our country inspected the “Mesal Water Technologies” enterprise in the Yangiyul district.'
The leader of our state inspected the "Mesal Water Technologies" enterprise in Yangiyul district. This was reported by the President's press service.
Special attention is being paid to the supply of drinking water and sewage systems in the social programs being implemented in our country. This issue is also critical for the rapidly developing cities of the Tashkent region.
In particular, the 3rd phase of the "Reconstruction and construction of drinking water and sewerage systems in Tashkent region" project involves the reconstruction of facilities in Chirchik, Olmaliq, Angren, and Bekobod.
"Mesal Water Technologies" enterprise produces more than thirty special devices and equipment for such water purification facilities.
1.7 million dollars were allocated for the project, and energy-saving technologies from China, Germany, and Turkey were installed. The enterprise has international certificates. 50 people are provided with jobs.
The expansion of such enterprises is emphasized as contributing to the well-being and health of the population.