"Қамчиқ" довонида юк автомобили ёниб кетди
Ҳалокат жорий йилнинг 5 ноябрь куни соат 13:30 ларда "Қамчиқ" довони ҳудудидан ўтувчи А-373 автомобиль йўлининг 258-километрида содир бўлган.
ЙҲХХ Матбуот хизматининг хабар беришича, "Тошкент-Водий" йўналишида ҳаракатланиб келаётган юк автомобилининг носоз олд ғилдираги чиқиб кетиши натижасида ёнғин чиққан.
"Ҳодиса натижасида тан жароҳати олганлар йўқ. Воқеа жойида "Қамчиқ" довони бўйича ЙПХ отряди ва ФВВ ходимлари ҳолатни тўлиқ назоратга олишган.
Ушбу йўналишда ҳаракат вақтинчалик тўхтатилган. Ёнғин ўчирилгач ҳаракат зудлик билан очилади.
Барча ҳайдовчилардан бошқарувидаги транспорт воситасининг техник созлигига эътиборли бўлишларини сўраймиз", дейилади хабарда.

A truck caught fire in the "Qamchiq" pass.
The accident occurred on the 5th of November this year at around 13:30, at the 258th kilometer of the A-373 highway passing through the "Qamchiq" pass area.
According to the Press Service of the Traffic Safety Authority, a fire broke out as a result of the front wheel of a truck moving in the direction of "Tashkent-Valley" coming off due to malfunction.
"As a result of the incident, there were no injuries. The traffic police squad for the "Qamchiq" pass and the Emergency Services personnel have fully taken control of the situation.
Traffic was temporarily stopped in this direction. The movement will be opened immediately after the fire is extinguished.