Бедарак йўқолган паркентлик 23 ёшли аёлнинг жасади Юқори Чирчиқ туманидаги каналдан топилди
'Бедарак йўқолган паркентлик 23 ёшли аёлнинг жасади Юқори Чирчиқ туманидаги каналдан топилди'ning rasmi
Тошкент вилояти Паркент туманида яшовчи, бир неча кун аввал бедарак йўқолган 23 ёшли аёлнинг жасади Қорасув каналидан топилди. Бу ҳақда Бош прокуратура ахборот хизмати хабар берди.
Маълум қилинишича, аёл уйидан номаълум томонга чиқиб кетиб, қайтиб келмаган. Унинг турмуш ўртоғи 6 ноябрь куни туман ИИБга мурожаат қилиб, аёлини қидиришда ёрдам сўраган.
Терговга қадар текширув ҳаракатлари давомида бедарак йўқолган аёлнинг мурдаси 10 ноябрь куни Юқори Чирчиқ тумани Янгибозор шаҳарчасидан оқиб ўтувчи Қорасув каналидан топилган.
Ҳозирда ҳолат юзасидан туман прокуратураси томонидан терговга қадар текширув ҳаракатлари одиб борилмоқда.

The body of a 23-year-old woman, who went missing several days ago and lived in Parkent district of Tashkent region, was found in the Qorasuv canal. This was reported by the information service of the Prosecutor General's Office.
It is reported that the woman left her home in an unknown direction and did not return. Her husband applied to the district police department on November 6, asking for help in searching for his wife.
During the pre-investigation checks, the body of the missing woman was found on November 10 in the Qorasuv canal flowing through Yangibazar town of the Upper Chirchik district.
Currently, pre-investigation checks are being conducted by the district prosecutor's office regarding the situation.