Бортда 169 йўловчи ва 7 нафар экипаж аъзоси бўлган.
Бугун Корея Республикасининг жануби-шарқдаги Пусан шаҳридаги халқаро аэропортда йўловчи самолёти ёниб кетди, 3 киши эвакуация қилинаётганда жароҳат олди.
Ўт ўчирувчиларнинг маълумотларига кўра, Сеулдан 320 километр жануби-шарқда жойлашган Пусан шаҳридаги Кимҳе халқаро аэропортидан Гонконгга йўл олган AirBusan самолёти соат 22:26 да ҳавога кўтарилишидан олдин дум қисми ёниб кетган. Уларнинг қўшимча қилишича, бортдаги барча 169 йўловчи ва 7 нафар экипаж аъзоси ҳаво пуфланадиган слайдда эвакуация қилинган.
Ўт ўчирувчилар воқеа жойига соат 22:34 да етиб келишган.
Aввалига жабрланганлар ҳақида хабар берилмаган бўлса-да, кейинроқ ўт ўчириш идоралари эвакуация пайтида 3 киши ҳаёт учун хавфли бўлмаган жароҳатлар олганини маълум қилди.
Ёнғин самолётнинг дум қисмидан бошланган ва самолётнинг фюзеляж қисмига ўтгани тахмин қилинмоқда.
“Биз 176 кишининг ҳаммаси эвакуация қилинганига ишонамиз, аммо ҳар эҳтимолга қарши ҳаво кемаси ичида қолган одамларни қидиряпмиз”, — дея қўшимча қилган расмий.

Today, a passenger plane caught fire at the international airport in the southeastern city of Busan, Republic of Korea, injuring 3 people during the evacuation injuries.
According to firefighters, the AirBusan plane, flying from Kimhae International Airport in Busan, located 320 kilometers southeast of Seoul, to Hong Kong caught fire in its tail section before taking off at 22:26. They added that all 169 passengers and 7 crew members were evacuated using an inflatable slide.
Firefighters arrived at the scene at 22:34.
Initially, there were no reports of casualties, but later fire departments announced that 3 people sustained non-life-threatening injuries during the evacuation.
The fire is believed to have started from the tail section of the plane and spread to the fuselage.
“We believe that all 176 people were evacuated, but we are searching for anyone who might have remained inside the aircraft, just in case”, — added the official.