Хитойда 17 болани ўғирлаб, сотиб юборган аёл қатл этилди
Хитойда жиноий шериклари билан 17 болани ўғирлаб, сотган аёл қатл этилди. Бу ҳақда ХХР Олий халқ прокуратураси хабар берди.
Октябрь ойида Гуйчжоу провинцияси суди 17 болани ўғирлаганликда айбланган 61 ёшли Юй Хуаинни ўлим жазосига ҳукм қилганди.
"Олий халқ суди томонидан тасдиқланганидан сўнг, Гуйчжоу провинцияси Гуйян шаҳрининг ўрта даражадаги халқ суди 28 февраль куни Юй Хуаинга нисбатан ўлим ҳукмини ижро этди," дейилади хабарда.
Суднинг аниқлашича, 1993 йилдан 2003 йилгача Юй Хуаин шериклари билан бирга Гуйчжоу ва Юньнань провинциялари ҳамда Чунцин шаҳридан 17 нафар болани ўғирлаб кетган. Уларнинг ҳаммасини Хэбай провинциясида сотган.
Судда аёл жабрланувчиларга бефарқ бўлган ва пушаймонлик билдирмаган, деб ёзади "Синьцзин бао" газетаси.
Нашр маълумотларига кўра, сотилганларнинг биринчиси ўз фарзанди Юй Хуаин бўлган. 2004 йилда у болаларни ўғирлаш ва сотиш учун ҳибсга олинган эди, аммо у ўзини бошқа одам сифатида кўрсатишга муваффақ бўлган, натижада у атиги саккиз йиллик қамоқ жазосини олганди.

In China, a woman who kidnapped 17 children with her criminal accomplices and sold them was executed. This was reported by the Supreme People's Procuratorate of the PRC here.
In October, the Guizhou province court sentenced 61-year-old Yui Huain, who was accused of kidnapping 17 children, to death.
"After being confirmed by the Supreme People's Court, the Intermediate People's Court of Guiyang city in Guizhou province carried out the death sentence against Yui Huain on February 28," the report says.
According to the court, from 1993 to 2003, Yui Huain and her accomplices kidnapped 17 children from Guizhou and Yunnan provinces and the city of Chongqing. All of them were sold in Hebei province.
During the trial, the woman was indifferent to the victims and did not express any remorse, writes the "Xinjin Newspaper".
According to the publication, the first one sold was her own child, Yui Huain. She was arrested in 2004 for kidnapping and selling children, but managed to present herself as another person, as a result, she only received an eight-year prison sentence.