Бугун 8 апрель куни Тошкент шаҳрининг Олмазор туманида жойлашган дўконда ёнғин содир бўлди. Бу ҳақда Фавқулодда вазиятлар вазирлиги матбуот хизмати маълум қилди.
Қайд этилишича, ёнғин-қутқарув экипажлари айтилган манзилга соат 07:47 да етиб бориб, ёнғинни соат 07:57 да бартараф этишган.
“Ёнғин оқибатида ҳалок бўлган ва жабрланганлар йўқ. Ҳозирда ёнғин сабаби ва келтирилган моддий зарар миқдори аниқланмоқда”, — дейилади хабарда.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ Тошкент шаҳрида сотув офиси ёниб кетган эди. Ҳодиса оқибатида тан жароҳати олган ва ҳалок бўлганлар йўқ.

A store caught fire in Tashkent
Today, April 8, a fire broke out in a store located in the Almazar district of Tashkent. This was reported by the press service of the Ministry of Emergency Situations.
Fire and rescue crews arrived at the specified location at 07:47 and extinguished the fire at 07:57.
"There were no casualties or injuries as a result of the fire. Currently, the cause of the fire and the amount of material damage caused are being determined," the report said.
It should be recalled that earlier a sales office burned down in Tashkent. There were no injuries or fatalities as a result of the incident.