ИИБ қидирувидаги шахс Навоийда қўлга олинди
Бухоро вилоятида фирибгарлик жиноятини содир этишда гумон қилиниб, ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органларнинг қидирувида бўлган шахс Навоийда қўлга олинди. Бу ҳақда вилоят Ички ишлар бошқармаси хабар берди.
Қайд этилишича, у Т.Ю. исмли ушбу шахсга Жиноят кодексининг 168-моддаси (фирибгарлик) 3-қисмида кўрсатилган жиноятни содир қилиб, терговдан яширингани учун Ғиждувон тумани ИИБ томонидан қидирув эълон қилинган. Туманнинг Зарангари маҳалаласида рўйхатда турувчи бу шахснинг Навоий вилоятининг Кармана туманидаги яширинган манзили аниқланиб, ўша ерда ушланган.

A person suspected of committing fraud in the Bukhara region and sought by law enforcement agencies was arrested in Navoi. The regional Department of Internal Affairs reported this.
It is noted that this person, named T.Y., was wanted for committing a crime outlined in part 3 of article 168 (fraud) of the Criminal Code and evading investigation, declared by the police department of Ghijduvon district. The individual, registered in the Zarangari neighborhood of the district, was found hiding in the Karmana district of Navoi region and was arrested there.