Бугун, 24 май куни Тошкент шаҳрининг Олмазор туманида очиқ майдондаги қуруқ ўт ёниб кетди. Бу ҳақда Тошкент шаҳар ФВБ хабар берди.
Хабарга кўра, соат 12:33 да туманнинг Фаробий кўчасида очиқ майдонда қуруқ ўт ёнаётгани тўғрисида Тошкент шаҳар Фавқулодда вазиятлар бошқармасига хабар келиб тушган.
Шунга кўра, ёнғин-қутқарув экипажлари соат 12:39 да воқеа жойига етиб бориб, ёнғин соат 13:31 да ўчирилган.
Билдирилишича, вазият Тошкент шаҳар ФВБ томонидан тўлиқ назоратга олинган. Ҳодиса оқибатида тан жароҳати олган фуқаролар йўқ.

Today, on May 24th, a fire broke out in an open area of dry grass in the Olmazor district of Tashkent city. This was reported by the Tashkent city Fire Department here.
According to the report, at 12:33 PM, the Emergency Situations Department of Tashkent city received a notification about a fire burning in an open area on Farobiy street in the district.
Accordingly, fire and rescue crews arrived at the scene at 12:39 PM, and the fire was extinguished by 1:31 PM.
It is reported that the situation was fully under control by the Tashkent city Fire Department. There were no citizens injured as a result of the incident.