Тошкентдаги 2 та метро бекати 3 ойга вақтинчалик ёпилади
Ер усти ҳалқа йўли йўналишининг “Технопарк – Қипчоқ” бекатлари оралиғида босқичма-босқич 3 ой муддатга мўлжалланган режали профилактик ишлар амалга оширилади. Бу ҳақда "Тошкент метрополитени" ДУК маъмурияти Матбуот хизмати хабар қилди.
Қайд ўтилишича, жорий йилнинг 8 июнь санасидан бошлаб, 2 та бекат “Турон (13-бекат) - Қипчоқ (14-бекат)” бекатлари оралиғида метро поездлар ҳаракати тўхтатилади.
“Тошкент метрополитени йўловчиларга ноқулайлик ҳосил қилмаслик мақсадида, “Қипчоқ–Қурувчилар–Қипчоқ” метро бекатлари оралиғида бепул хизмат кўрсатувчи катта сиғимли автобуслар (метробус) ҳаракати йўлга қўйилади”,- дейилади хабарда.
Маълумот ўрнида, ушбу автобусларнинг кунлик иш вақти тонги 05:00 дан тунги 23:00 га қадар амалга оширилади.

Scheduled preventive maintenance work will be carried out gradually over a period of 3 months on the earth's circular road direction between the "Technopark – Qipchoq" stations. This was reported by the Press Service of the Administration of "Tashkent Metropolitan" DUK.
It is noted that starting from the 8th of June this year, the movement of metro trains will be suspended between the two stations “Turon (13th station) - Qipchoq (14th station)”.
“To avoid inconvenience to passengers, Tashkent Metropolitan will launch a free shuttle bus service (Metrobus) operating between “Qipchoq–Quruvchilar–Qipchoq” metro stations,” the report says.
For your information, the operation hours of these buses are from 05:00 in the morning until 23:00 in the evening.