Ҳолат юзасидан маълумот берилди.
Тошкент вилоятида "КамАЗ" велосипедда кетаётган 9 ёшли болани босиб кетди. Бу ҳақда Тошкент вилояти ИИББ ЙҲХБ матбуот хизмати хабар берди.
Маълум қилинишича, жорий йилнинг 5 июнь куни соат таҳминан 11:30 ларда Тошкент вилояти Янгийўл тумани "Байтиш" МФЙ ҳудудидан ўтган йўлда ҳайдовчи 1995 йилда туғилган К.Т “МАN TGS” русумли юк автомобилини бошқариб кетаётган вақтида ҳайдовчига нисбатан ўнг томондан чап томонга ҳаракатланиб ўтаётган велосипедчи 2016 йилда туғилган Ю.Э.ни уриб юбориб, йўл-транспорт ҳодисаси содир этган.
Ушбу йўл-транспорт ҳодисаси натижасида, велосипедчи турли кўринишдаги тан жароҳатлари олиб шифохонага ётқизилган.
Ҳозирда ҳолат юзасидан Янгийўл тумани ИИБ ҳузуридаги тергов бўлими томонидан тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

In Tashkent region, a "KamAZ" truck ran over a 9-year-old child riding a bicycle. The press service of the Tashkent regional DIA Traffic Safety Department reported this.
It is reported that on June 5 this year, around 11:30 a.m., on a road passing through the "Baytish" community area in Yangiyul district of Tashkent region, a driver born in 1995, K.T, while driving a "MAN TGS" type truck, hit cyclist Y.E, born in 2016, who was moving from the right side to the left side across his path, causing a road traffic accident.
As a result of this road traffic accident, the cyclist was hospitalized with various injuries.
Currently, investigative actions are being carried out by the investigative department at the Yangiyul district police department regarding the situation.