Шавкат Мирзиёев Ҳиндистон халқига таъзия билдирди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Аҳмадобод шаҳри ҳудудида юз берган авиаҳалокат оқибатида кўплаб инсонлар ҳалок бўлгани ва жиддий жароҳат олгани муносабати билан Ҳиндистон Республикаси Президенти Драупади Мурму ва Бош вазири Нарендра Модига таъзия мактуби йўллади. Бу ҳақда Президент матбуот хизмати хабар берди.
Давлатимиз раҳбари қурбон бўлганларнинг оила аъзолари ва яқинларига, бутун Ҳиндистон халқига чуқур ҳамдардлик изҳор этди, жароҳат олганлар тез фурсатда соғайиб кетишини тилади.
Ўзбекистон Ташқи ишлар вазирлиги олинган дастлабки маълумотларга кўра, мазкур рейсда Ўзбекистон фуқаролари бўлмаганини маълум қилди.
12 июнь куни Аҳмадобод шаҳридан Лондонга учаётган Air India компаниясининг Boeing 787 Dreamliner йўловчи самолёти парвоздан кўп ўтмай ҳалокатга учради.
Самолёт бортида 242 киши, жумладан, 2 учувчи ва 10 стюардесса бўлган, деб ёзади Times of India. Қулаш жойида қутқарув операцияси олиб борилмоқда.

The President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev sent a condolence letter to the President of the Republic of India Draupadi Murmu and the Prime Minister Narendra Modi due to the airplane crash that occurred in the area of the city of Ahmedabad, resulting in numerous fatalities and serious injuries. This was reported by the President's press service.
Our country's leader expressed deep condolences to the families and relatives of the victims and to all the people of India, wishing a quick recovery to the injured.
The Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan, according to the initial information received, stated that there were no citizens of Uzbekistan on board of the flight it was informed.
On June 12th, a Boeing 787 Dreamliner passenger aircraft of Air India flying from the city of Ahmedabad to London encountered a crash shortly after take-off it was reported.
According to the Times of India, there were 242 people on board, including 2 pilots and 10 flight attendants. A rescue operation is underway at the crash site.