Ўзбекистонга жанубдан жуда иссиқ ҳаво оқимлари кириб келмоқда
2025 йил 16–19 июнь кунлари мамлакатимизга жанубдан жуда иссиқ ҳаво оқимлари кириб келиши кутилмоқда. Бу ҳақда Гидрометеорология хизмати агентлиги ахборот хизмати хабар берди.
16–17 июнь кунлари Қорақалпоғистон Республикаси ва Хоразм вилоятида, 17–19 июнь кунлари эсa Ўзбекистоннинг қолган ҳудудларида кундузги ҳаво ҳарорати 40–42 даражагача, жанубий ва чўл ҳудудларнинг айрим жойларида 43–44 даражагача кўтарилиши кутилмоқда.
Республика бўйича шамол тезлиги 13–18 м/с гача кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар кузатилиши мумкин.

From June 16–19, 2025, very hot air masses are expected to enter our country from the south. This information was reported by the Hydrometeorological Service Agency.
On June 16–17, in the Republic of Karakalpakstan and the Khorezm region, and on June 17–19, in the rest of Uzbekistan, daytime temperatures are expected to rise to 40–42 degrees, reaching up to 43–44 degrees in some southern and desert areas.
Across the republic, wind speeds may increase to 13–18 m/s, with possible dust storms in some areas.
The public is advised to take precautions during the days when the air temperature sharply increases.