Россия ҳаво ҳужуми мудофаа тизимлари 27 ва 28 июнь кунлари Украинанинг 31 та самолёт типидаги дронларини уриб туширди. Бу ҳақда Россия Мудофаа вазирлиги матбуот хизматига таяниб, Анадолу xaбар берди.
Вазирликка кўра, Қрим Республикаси ҳудудида 9 та, Брянск вилояти ҳудудида 6 та, Смоленск вилоятида 5 та, Қора денгиз устида 5 та, Азов денгизи сувлари устида 2 та, Орёл вилояти ҳудудида 1 та, Белгород вилояти ҳудудида 1 та, Калуга вилояти ҳудудида 1 та ва Краснодар вилояти ҳудуди устида 1 та учувчисиз учиш аппарати, яъни дронлар уриб туширилган.

Russia's air defense systems shot down 31 types of drones in Ukraine on the 27th and 28th of June. This was reported by the Russian Ministry of Defense press service, referring to Anadolu reported.
According to the ministry, in the territory of the Republic of Crimea, 9 UAVs were shot down; in the Bryansk region, 6; in the Smolensk region, 5; over the Black Sea, 5; over the waters of the Azov Sea, 2; in the Oryol region, 1; in the Belgorod region, 1; in the Kaluga region, 1; and over the territory of the Krasnodar region, 1 drone was shot down.