Андижонда хонадонида қимор ташкил этган шахс ушланди
4 млн 535 минг сўм ҳамда 300 АҚШ доллари, 4 дона ҳайвон суягидан ясалган ошиқ, шунингдек, хонадон эгасининг 550 минг сўм чўтал пули ашёвий далил сифатида олиб қўйилган.
'Андижонда хонадонида қимор ташкил этган шахс ушланди'ning rasmi
Андижон вилоятининг Андижон туманида яшовчи шахс яшаш хонадонида таваккалчиликка асосланган ноқонуний қимор ўйини ташкил қилгани аниқланди. Бу ҳақда вилоят Ички ишлар бошқармаси хабар берди.
Маълум қилинишича, “Хавфсиз ва соғлом юрт” тезкор профилактик тадбири доирасида Андижон вилояти Ички ишлар бошқармаси Уюшган жиноятчиликка қарши курашиш бўлими ходимлари томонидан олиб борилган тезкор тадбирлар давомида Андижон туманида яшовчи шахс яшаш хонадонида таваккалчиликка асосланган ноқонуний қимор ўйини ташкил қилгани фош этилган.
Воқеа жойидан 4 млн 535 минг сўм пул ҳамда 300 АҚШ доллари, 4 дона ҳайвон суягидан ясалган ошиқ, шунингдек, ўйин ташкиллаштирилган хонадон эгасидан 550 минг сўм чўтал пули ашёвий далил сифатида олиб қўйилган.
Билдирилишича, ҳозирда мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 278-моддаси (қимор ва таваккалчиликка асосланган бошқа ўйинларни ташкил этиш ҳамда ўтказиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

It was discovered that a person residing in the Andijan district of the Andijan region organized an illegal gambling game based on risk in their residence. The regional Internal Affairs Department reported about this.
As reported, within the framework of the rapid preventive action "Safe and Healthy Homeland", the law enforcement officers of the Organized Crime Unit of the Andijan regional Internal Affairs Department uncovered that a person living in the Andijan district had organized an illegal gambling game based on risk in their residence.
From the scene, 4 million 535 thousand UZS in cash and 300 US dollars, 4 pieces of bone dice, as well as 550 thousand UZS as the house owner's personal betting money were seized as physical evidence.
It is reported that currently, a criminal case has been initiated under Article 278 of the Criminal Code (organizing and conducting gambling and other games based on risk), and investigative actions are being carried out.