Ўзбекистонда 1 июлдан бошлаб ички авиапарвозлар учун рўйхатдан ўтишда шахсни тасдиқловчи ҳужжатларнинг электрон вариантидан фойдаланиш мумкин бўлди. Бу ҳақда Uzbekistan Airports матбуот хизмати маълум қилди.
Қайд этилишича, аэропортда рўйхатдан ўтишдан олдин йўловчи Ягона портал сайти/мобил иловаси ёки “Ижтимоий карта” мобил иловасидаги шахсий кабинетига кириб, шахсий маълумотлар саҳифасига ўтади ва электрон шаклда шахсни тасдиқловчи ҳужжатларни рўйхатдан ўтиш жойидаги ходимга кўрсатади.
Фақат Ягона портал сайти/мобил иловаси ёки “Ижтимоий карта” мобил иловасидаги жорий маълумотлар шахсни тасдиқловчи ҳужжат сифатида қабул қилинади. Шунинг учун рўйхатдан ўтиш пайтида шу каби ҳужжатларнинг нусхалари, фотосуратлари, паспорт/IDʼнинг сканерланган вариантлари ёки шахсий маълумотлар бўлган веб-сайт саҳифасининг скриншотлари қабул қилинмайди.

From July 1, in Uzbekistan, it became possible to use the electronic version of identification documents for registration for domestic flights. This was announced by the press service of Uzbekistan Airports here.
It is noted that before registration at the airport, a passenger will enter the personal account on the Single portal website/mobile application or the "Social Card" mobile application, go to the personal information page, and show the electronic form of identification documents to the staff at the registration place.
Only current information on the Single portal website/mobile application or the "Social Card" mobile application will be accepted as a valid document for identification. Therefore, copies, photographs, scanned versions of the passport/ID, or screenshots of a webpage with personal information will not be accepted during registration.