У Путин билан икки томонлама учрашувда нималарга келишиб олмоқчи?
Бугун, 2 июль куни Қирғизистон Президенти Садир Жапаров Москвага етиб борди. Бу ҳақда давлат раҳбарининг матбуот хизмати хабар берди.
Қирғизистон Президентининг самолёти “Vnukovo-2” халқаро аэропортига қўнди. Аэропортда Президент Садир Жапаровни Россия Федерацияси Ташқи ишлар вазири ўринбосари Михаил Галузин ва бошқа расмий шахслар кутиб олди.
Маълум қилинишича, ташриф доирасида давлат раҳбари Россия Президенти Владимир Путин билан икки томонлама учрашув ўтказади.
“Томонлар Қирғизистон-Россия ҳамкорлигининг долзарб масалаларини, савдо-иқтисодий, маданий-гуманитар ва сармоявий соҳаларни муҳокама қилади”, дейилади матбуот хизмати хабарида.

Today, July 2, Kyrgyzstan President Sadyr Japarov arrived in Moscow. This was reported by the press service of the head of state announced.
The President of Kyrgyzstan's airplane landed at the “Vnukovo-2” international airport. At the airport, President Sadyr Japarov was welcomed by the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation Mikhail Galuzin and other officials.
It is reported that during the visit, the head of state will have a bilateral meeting with Russian President Vladimir Putin.
“The parties will discuss the pressing issues of Kyrgyzstan-Russia cooperation, trade-economic, cultural-humanitarian, and investment areas”, says the press service report.