Тошкентда икки нафар ҳайдовчи жанжаллашди
Ижтимоий тармоқларда Юнусобод туманида 2 нафар ҳайдовчи ўртасидаги жанжал акс этган видео тарқалди. Мазкур ҳолат юзасидан Тошкент шаҳар ИИББ расмий маълумот берди.
Унга кўра, жорий йилнинг 14 июнь куни тахминан соат 11.00 ларда  Юнусобод тумани Рихсилий кўчасида Lacetti русумли автомашина ҳайдовчиси 1981 йилда туғилган,  Б.Х ҳамда Cobalt русумли автомашина ҳайдовчиси 1996 йилда туғилган  Ш.О лар йўл талашиш оқибатида ўзаро тортишиб қолган. Шундан сўнг Б.Х йўлнинг қатнов қисмида автомашинасини тўхтатиб,  қўлидаги жисм билан Cobalt автомашинасини чап томон эшик ойнасига уриб, воқеа жойидан кетиб қолган. Ҳодиса натижасида тан жароҳати олганлар йўқ.
Мазкур ҳолат юзасидан фуқаро Б.Х га нисбатан Юнусобод тумани ИИО ФМБ томонидан Ўзбекистон Республикаси Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги Кодекснинг 183-моддаси (“Майда безорилик”) билан маъмурий баённома расмийлаштирилган. Тўпланган ҳужжатлар қонуний чора кўриш учун жиноят ишлари бўйича туман судига юборилган.

A video depicting a conflict between two drivers in Yunusabad district has been circulating on social media. The Tashkent City Internal Affairs Department has provided official information regarding this incident.
According to it, on June 14 of this year, around 11:00 AM, on Rixsiliy Street in Yunusabad district, the driver of a Lacetti-branded car, born in 1981, B.Kh., and the driver of a Cobalt-branded car, born in 1996, Sh.O., got into a dispute over right of way. Subsequently, B.Kh. stopped his car in the traffic lane and struck the left-side window of the Cobalt car with an object in his hand before leaving the scene. There were no injuries as a result of the incident.
In connection with this incident, an administrative report under Article 183 ("Petty Hooliganism") of the Administrative Responsibility Code of the Republic of Uzbekistan has been officially filed against citizen B.Kh. by the Yunusabad District Internal Affairs Department. The gathered documents have been sent to the district court for legal proceedings.