“Арқадағ” Мирзиёевни туғилган куни билан табриклади
Туркманистон миллий етакчиси давлат раҳбарини таваллуд куни билан самимий муборакбод этиб, мустаҳкам соғлик, бахт-саодат ва катта муваффақиятлар, биродар Ўзбекистон халқига тинчлик-осойишталик ва равнақ тилади.
'“Арқадағ” Мирзиёевни туғилган куни билан табриклади'ning rasmi
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 24 июль куни Туркман халқининг миллий етакчиси, Туркманистон Халқ Маслаҳати Раиси Гурбангули Бердимуҳамедов билан телефон орқали мулоқот қилди.
Жорий йил апрель ойида Самарқанд шаҳрида ўтган олий даражадаги учрашувда эришилган келишувларни амалга ошириш доирасида Ўзбекистон-Туркманистон дўстлик, яхши қўшничилик ва стратегик шериклик муносабатларини янада ривожлантириш ва мустаҳкамлашнинг долзарб масалалари кўриб чиқилди.
Ўзаро товар айирбошлаш жадал ортиб, корхоналар ва ишбилармонлар даражасида кооперация алоқалари чуқурлашиб бораётгани, фаол маданий-гуманитар алмашинув давом этаётгани мамнуният билан қайд этилди.
Халқаро ва минтақавий аҳамиятга молик масалалар, шу жумладан БМТнинг Денгизга чиқиш имкони бўлмаган ривожланаётган мамлакатлар бўйича учинчи конференцияси ва Марказий Осиё давлатлари раҳбарларининг навбатдаги Маслаҳат учрашувига тайёргарлик кўриш юзасидан фикр алмашилди.

The national leader of Turkmenistan sincerely congratulates the head of state on his birthday, wishing him strong health, happiness, and great success, and also wishes peace, tranquility, and prosperity to the fraternal people of Uzbekistan.
Image of '```html“Arqadag” congratulates Mirziyoyev on his birthday```'
On July 24, the President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, held a telephone conversation with the national leader of the Turkmen people, the Chairman of the Halk Maslahaty of Turkmenistan, Gurbanguly Berdimuhamedov.
The national leader of Turkmenistan sincerely congratulated the head of state on his birthday, wishing him strong health, happiness, and great success, as well as peace and prosperity to the brotherly people of Uzbekistan.
Within the framework of implementing the agreements reached during the high-level meeting held in Samarkand in April of this year, urgent issues of further developing and strengthening the relations of friendship, good neighborliness, and strategic partnership between Uzbekistan and Turkmenistan were discussed.
It was noted with satisfaction that mutual trade turnover is rapidly increasing, cooperative ties at the enterprise and business levels are deepening, and active cultural and humanitarian exchanges continue.
Views were exchanged on international and regional issues of importance, including preparations for the Third United Nations Conference on Landlocked Developing Countries and the upcoming Consultative Meeting of the Heads of Central Asian States.