Иброҳим Тотлисаснинг қизи полицияни босиб кетмоқчи бўлди
Дилан Читак полиция назоратини четлаб ўтиб, автомашинасини ҳуқуқ-тартибот ходимлари томон ҳайдагани маълум қилинди
Туркия шоу-бизнесида навбатдаги шов-шув. Машҳур қўшиқчи Иброҳим Тотлисаснинг қизи, хонанда Дилан Читак полицияга нисбатан қилган ҳаракати билан кенг жамоатчиликнинг қаттиқ танқидига учради.
Истанбулдан Бодрумга сафар қилган Читак Бодрумдаги Коножик Ататюрк бульварида полиция назоратини четлаб ўтиб, автомашинасини ҳуқуқ-тартибот ходимлари томон ҳайдагани маълум қилинди. Бу воқеа катта шов-шувга айланди.
Гувоҳларнинг айтишича, Дилан Читак полициянинг “тўхта” деган буйруғини инкор этиб, ҳаракатини давом эттирган ва ҳатто машинасини политсиянинг устига ҳайдаган. Бу ҳаракатга жавобан полиция ходимлари ҳавога огоҳлантирувчи ўқ узишга мажбур бўлган.
Кейинчалик, Читак автомашинасини ташлаб, бошқа машинага ўтирган, бироз вақтдан сўнг эса яна ўз машинасига қайтиб, эшикларни беркитиб олган. Охир-оқибат, Дилан Читак эшикни очган ва у қўлга олинган.
Қўлга олиш жараёнида Читак: “Мен Иброҳим Тотлисасснинг қизиман! Мени машҳур бўлганим учун шундай қилаяпсизлар!” деган сўзлари билан полицияга қарши чиққан. Унинг бу сўзлари ижтимоий тармоқларда кенг муҳокамага сабаб бўлган
Дилан Читакнинг инкор баёнотига биринчи бўлиб унинг акаси Идо Танлиқсес жавоб берди. У туркиялик журналист Иззат Чапанинг танқидий постига лайк босиш орқали муносабат билдирди.

Dylan Çıtak evaded police surveillance and was reported to have driven her car towards law enforcement officers.
Another scandal in Turkey's show business. The daughter of famous singer İbrahim Tatlıses, singer Dylan Çıtak faced severe public criticism for her actions against the police.
Çıtak, who traveled from Istanbul to Bodrum, was reported to have bypassed police control on Konacık Atatürk Boulevard in Bodrum and driven her car towards law enforcement officers. This incident turned into a major controversy.
According to witnesses, Dylan Çıtak ignored the police's "stop" command, continued her actions, and even drove her car towards the officers. In response, the police were forced to fire warning shots into the air.
Later, Çıtak abandoned her car and got into another vehicle, but after some time, she returned to her own car and locked the doors. Eventually, Dylan Çıtak opened the door and was apprehended.
During the arrest, Çıtak confronted the police, saying, "I am the daughter of İbrahim Tatlıses! You're doing this to me because I'm famous!" Her words sparked widespread debate on social media.
Dylan Çıtak's brother, İdo Tanlıkseç, was the first to respond to her denial statement. He expressed his stance by liking a critical post by Turkish journalist İzzet Çapan.