Андижонда корхонадаги авария ортидан ариқларда нефть оқди
Ҳолат юзасидан Вилоят Экология, атроф муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши бошқармаси муносабат билдирди.
'Андижонда корхонадаги авария ортидан ариқларда нефть оқди'ning rasmi
Аввалроқ, ижтимоий тармоқда Бўлоқбоши тумани Раиш қишлоғидан оқиб ўтувчи каналда қоп-қора нефть оқаётганлиги ҳақида хабарлар тарқалди. Андижон вилояти Экология, атроф муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши бошқармаси ҳамда мутасадди ташкилотлар билан биргаликда ўрганилмоқда.
Қайд этилишича, “SANOAT ENERGETIKA GURUHI” МЧЖ томонидан нефтни қайта ишлаш натижасида авария ҳолати аниқланган.
Айни вақтда ушбу ҳолат тўлиқ бартараф этилган. Ҳолат бўйича “САНОАТ ENERGETIKA GURUHI” МЧЖга тегишли тартибда текширув ўтказиш учун ҳужжатлар расмийлаштирилди.
“Текшириш яхуни билан табиатга етказилган зарар ва таъсир чоралари бўйича қўшимча маълумот тақдим этилади”, — дейилади изоҳда

In Andijan, oil spilled into the canals after an accident at the enterprise.
The text translated to English while preserving the exact HTML structure is: ```html The Regional Department of Ecology, Environmental Protection and Climate Change expressed its position regarding the situation. ```
Image of 'In Andijan, oil spilled into the canals after an accident at the enterprise.'
Initially, reports spread on social media about black oil flowing in a canal passing through the village of Raish in the Bulokboshi district. The Andijan Regional Department of Ecology, Environmental Protection, and Climate Change, along with relevant organizations, is currently investigating.
It was noted that an emergency situation was identified as a result of oil processing by "SANOAT ENERGETIKA GURUHI" LLC.
At the same time, this situation has been completely resolved. Regarding the incident, documents have been formalized to conduct an investigation in accordance with the procedure applicable to "SANOAT ENERGETIKA GURUHI" LLC.
"Additional information will be provided regarding the damage caused to nature and the impact measures as part of the investigation," — stated in the commentary.