Россиянинг Санкт-Петербург шаҳрида бўлган 100 дан ортиқ ўзбекистонлик ватанга олиб келинади
Бундан ташқари, 33 нафар юртдошимизга, шу жумладан, Хорижий фуқароларни вақтинча сақлаш марказида бўлган ва оғир моддий аҳволда қолган ватандошларга моддий ёрдам кўрсатилди.
'Россиянинг Санкт-Петербург шаҳрида бўлган 100 дан ортиқ ўзбекистонлик ватанга олиб келинади'ning rasmi
Россиянинг Санкт-Петербург шаҳрида оғир ҳаётий вазиятда қолган 100 дан ортиқ Ўзбекистон фуқаролари юртимизга олиб келинади, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА.
Мазкур инсонпарварлик кўмаги Ўзбекистонда 30 июлдан 30 августгача эълон қилинган "Ватанга қайтариш" лойиҳаси доирасида мамлакатимиз Бош консулхонаси ва Миграция агентлиги ваколатхонаси кўмагида амалга ошириляпти.
Акцияси доирасида Санкт-Петербург шаҳрида оғир ҳаётий вазиятда бўлган 100 дан ортиқ Ўзбекистон фуқароларига Ватанга қайтиш сертификатлари ва авиачипталар тақдим этилди. Улар 18 август куни Ўзбекистонга кузатиб қўйилади.

More than 100 Uzbek citizens in critical life situations in St. Petersburg, Russia, are being repatriated to their homeland, reports "Dunyo" IA.
This humanitarian assistance is being carried out within the framework of the "Return to Homeland" project announced in Uzbekistan from July 30 to August 30, with the support of our country's Consulate General and the Migration Agency's representative office.
As part of the campaign, certificates for returning to the homeland and air tickets were provided to over 100 Uzbek citizens in critical life situations in St. Petersburg. They will be sent to Uzbekistan on August 18.
In addition, material assistance was provided to 33 of our compatriots, including those in temporary detention centers for foreign citizens and fellow citizens in severe financial distress.