Илҳом Алиев: “Озарбайжон ҳар қандай вақтда урушга тайёр туриши лозим”
Озарбайжон президенти Илҳом Алиев мамлакат ҳарбий қудратини ошириш давом этаётганини таъкидлади ва халқни ҳар доим урушга тайёр бўлишга чақирди. Бу ҳақда Анадолу агентлиги хабар берди.
“Дунёдаги жараёнлар шунчалик тез кечмоқдаки, эртага нима бўлишини ҳеч ким билмайди. Бизнинг хавфсизлигимиз кафолати — ўзимиз, Қуролли Кучларимиз ва халқимиз. Провокация қилишни истаганлар пушаймон бўлади”, — деди Алиев.
Президентнинг таъкидлашича, Озарбайжонга энг замонавий дронлар, артиллерия тизимлари ва жанговар самолётлар келтирилган.
Янги шартномалар имзолангани, мавжуд техника эса модернизация қилинаётгани маълум қилинди.
Алиев, шунингдек, Арманистон билан тинчлик келишуви юзасидан ҳам изоҳ бериб, ҳужжатдаги барча бандлар расмий Боку позициясига асосланганини таъкидлади.
“Энди Озарбайжондан Нахчивонга поэзд ва автомобиллар орқали қуруқликдан бориш йўли очилади”, — дея хулоса қилди у.

Azerbaijani President Ilham Aliyev emphasized that the country continues to increase its military power and called on the people to always be ready for war. This was reported by the Anadolu Agency.
"The processes in the world are passing so quickly that no one knows what will happen tomorrow. The guarantee of our security is ourselves, our Armed Forces, and our people. Those who want to provoke will regret it," said Aliyev.
According to the president, the most modern drones, artillery systems, and fighter aircraft have been brought to Azerbaijan.
It was reported that new contracts have been signed and existing equipment is being modernized.
Aliyev also commented on the peace agreement with Armenia, emphasizing that all articles in the document are based on the official Baku position.
"Now, a land route will be opened from Azerbaijan to Nakhchivan by rail and automobiles," he concluded.