Бугун айрим ҳудудларда ёмғир ёғиши мумкин
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво бироз булутли, вақти-вақти билан ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 3–8 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 10–12 даража, кундузи 25–27 даража бўлади.
Қорақалпоғистон Республикасидаҳаво бироз булутли бўлади, кечаси ёғингарчилик кутилмайди, кундузи баъзи жойларда қисқа муддатли ёмғир ёғиши мумкин. Шамол шарқдан 7–12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13–18 м/с гача кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 9–14 даража, кундузи 22–27 даража бўлади.
Хоразм вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7–12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13–18 м/с гача кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 9–14 даража, кундузи 22–27 даража бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7–12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13–18 м/с гача кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 10–15 даража, кундузи 25–30 даража бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах, Самарқанд вилоятларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7–12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 8–13 даража, кундузи 23–28 даража бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7–12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 11–16 даража, кундузи 29–34 даража бўлади.
Андижон, Наманган, Фарғона вилоятларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 5–10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 8–13 даража, кундузи 23–28 даража бўлади.
Республиканинг тоғли ҳудудларидаҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7–12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 5–10 даража, кундузи 18–23 даража бўлади.

Today, rain is possible in some areas.
According to it, in the city of Tashkent the weather will be slightly cloudy, occasionally variable at times, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 3–8 m/s. The temperature at night will be 10–12 degrees, during the day 25–27 degrees.
In the Republic of Karakalpakstan the weather will be slightly cloudy, no precipitation is expected at night, during the day short-term rain is possible in some places. The wind will be easterly at 7–12 m/s, in some places it may intensify to 13–18 m/s, and in some areas it may be accompanied by dust. The temperature at night will be 9–14 degrees, during the day 22–27 degrees.
In Khorezm region the weather will be slightly cloudy, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7–12 m/s, in some places it may intensify to 13–18 m/s, and in some areas it may be accompanied by dust. The temperature at night will be 9–14 degrees, during the day 22–27 degrees.
In Bukhara and Navoi regions the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7–12 m/s, in some places it may intensify to 13–18 m/s, and in some areas it may be accompanied by dust. The temperature at night will be 10–15 degrees, during the day 25–30 degrees.
In Tashkent, Sirdaryo, Jizzakh, Samarkand regions the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7–12 m/s. The temperature at night will be 8–13 degrees, during the day 23–28 degrees.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7–12 m/s. The temperature at night will be 11–16 degrees, during the day 29–34 degrees.
In Andijan, Namangan, Fergana regions the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 5–10 m/s. The temperature at night will be 8–13 degrees, during the day 23–28 degrees.
In the mountainous areas of the Republic the weather will be slightly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. The wind will be easterly at 7–12 m/s. The temperature at night will be 5–10 degrees, during the day 18–23 degrees.