Исроил ва ҲАМАС ўртасида тинчлик битими тузилди. Киевда ҳам тинчликка умид пайдо бўлдими?
'Исроил ва ҲАМАС ўртасида тинчлик битими тузилди. Киевда ҳам тинчликка умид пайдо бўлдими?'ning rasmi
DW нашри суҳбатлашган украиналиклар фикрича, Москва ҳозирча ҳеч қандай музокарага тайёр эмас.
“Путин шунчалик ишончдаки, у бизга қарши ғалаба қозонаман деб ўйлайди. Шу боис ҳозирча ҳеч қандай келишув бўлмайди”, – дейди Киевлик сиёсий таҳлилчи.
Баъзилар эса Исроил ва ҲАМАС ўртасидаги келишув халқаро вазиятга ижобий таъсир қилишига ишонади.
“Дунё урушлардан чарчади. Агар Яқин Шарқда тинчлик ўрнатилса, Европа ҳам Украинадаги урушни тугатиш учун фаолроқ ҳаракат қилади”, – дейди бошқа суҳбатдош.
Шу билан бирга, Украинадаги кўплаб фуқаролар Россия билан ҳар қандай келишув фақат кучлар тенг бўлганидагина амалга ошиши мумкинлигини таъкидламоқда.

A peace agreement was reached between Israel and Hamas. Has hope for peace emerged in Kyiv as well?
Image of 'A peace agreement was reached between Israel and Hamas. Has hope for peace emerged in Kyiv as well?'
According to Ukrainians interviewed by DW, Moscow is not currently ready for any negotiations.
"Putin is so confident that he thinks he will win against us. That is why there will be no agreement for now," says a Kyiv-based political analyst.
Some, however, believe that a deal between Israel and Hamas could have a positive impact on the international situation.
"The world is tired of wars. If peace is established in the Middle East, Europe will also act more actively to end the war in Ukraine," says another interviewee.
At the same time, many citizens in Ukraine emphasize that any agreement with Russia can only be achieved when the forces are equal.