Самарқандлик аёл эрини қамоқдан қутқариш учун алимент қарзини ўзи тўлади
Паст Дарғом туманида аёл алимент бўйича қарзни ўз ҳисобига тўлаб, 15 суткага қамалган турмуш ўртоғини озод эттирди.
'Самарқандлик аёл эрини қамоқдан қутқариш учун алимент қарзини ўзи тўлади'ning rasmi
Паст Дарғом туманида ноодатий ҳолат содир бўлди. Суд қарорига кўра, аёлнинг турмуш ўртоғи алимент тўламагани учун 15 суткага маъмурий қамоқ жазосига тортилган.
Бир неча кун ўтгач, турмуш ўртоғисиз рўзғор юритиш қийинлашганини ҳис қилган аёл алимент қарзини тўлиқ қоплаб берди. У бешинчи куниёқ судга мурожаат қилди ва суд қарорни бекор қилиб, эрни озод этди.
Мажбурий ижро бюроси маълумотига кўра, ҳозир оила ярашган ва фарзандлар тарбиясига биргаликда эътибор қаратмоқда.

A woman from Samarkand pays her ex-husband's alimony debt herself to save him from prison.
Image of 'A woman from Samarkand pays her ex-husband's alimony debt herself to save him from prison.'
An unusual incident occurred in Past Dargom district. According to the court ruling, a woman's husband was sentenced to 15 days of administrative arrest for failing to pay alimony.
A few days later, the woman, feeling that it had become difficult to manage the household without her husband, paid the alimony debt in full. She appealed to the court on the fifth day, and the court annulled the ruling and released the husband.
According to the Bureau of Compulsory Enforcement, the family has now reconciled and is focusing on raising their children together.