Шавкат Мирзиёев Эмомали Раҳмон билан учрашди
Кўксарой қароргоҳида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Марказий Осиё давлатлари раҳбарларининг еттинчи Маслаҳат учрашувида иштирок этиш учун мамлакатимизга келган Тожикистон Республикаси Президенти Эмомали Раҳмон билан учрашди
Етакчилар Ўзбекистон – Тожикистон дўстлик, яхши қўшничилик, стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларини янада кенгайтиришнинг долзарб масалаларини муҳокама қилдилар.
Ўзаро савдони кўпайтириш бўйича мувофиқлаштирилган чора-тадбирлар кўриш, саноат, энергетика, қишлоқ хўжалиги ҳамда бошқа устувор соҳаларда кооперация лойиҳаларини илгари суришга алоҳида эътибор қаратилди.
Фаол маданий-гуманитар алмашинувлар ва самарали ҳудудлараро алоқаларни давом эттириш муҳимлиги таъкидланди.

Shavkat Mirziyoyev met with Emomali Rahmon.
At the Kuksaroy residence, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev met with the President of the Republic of Tajikistan Emomali Rahmon, who arrived in our country to participate in the Seventh Consultative Meeting of the Heads of State of Central Asia.
The leaders discussed pressing issues of further expanding Uzbekistan-Tajikistan relations of friendship, good neighborliness, strategic partnership and alliance.
Special attention was paid to taking coordinated measures to increase mutual trade and advancing cooperation projects in industry, energy, agriculture and other priority areas.
The importance of continuing active cultural and humanitarian exchanges and effective interregional ties was emphasized.