Грузия 1 январдан чет элликлар учун мажбурий тиббий суғурта жорий қилади
Мамлакатга киришда турист ва меҳмонлардан амбулатория ҳамда стационар хизматларни ўз ичига олган суғурта полиси талаб этилади.
2025 йил 1 январдан бошлаб Грузия ҳудудига кирувчи чет эллик фуқаролар мажбурий тиббий суғуртага эга бўлиши шарт бўлади.
Янги тартибга кўра, амбулатория ёрдамлари учун камида 5 минг доллар, стационар ёрдам — жумладан бахтсиз ҳодисалар, тўсатдан келиб чиқадиган касалликлар ва тиббий эвакуация учун 30 минг долларлик суғурта полиси талаб этилади.
Суғурта полисини тақдим этмаганлар қоидабузар деб топилиб, 300 лари (тақрибан 110 доллар) жаримага тортилиши ёки мамлакатга киришдан маҳрум қилиниши мумкин.

Georgia will introduce mandatory health insurance for foreigners from January 1.
Upon entry to the country, tourists and visitors are required to have an insurance policy covering both outpatient and inpatient medical services.
Image of 'Georgia will introduce mandatory health insurance for foreigners from January 1.'
Starting January 1, 2025, foreign citizens entering the territory of Georgia will be required to have mandatory medical insurance.
According to the new rule, an insurance policy of at least $5,000 for outpatient care and $30,000 for inpatient care—including accidents, sudden illnesses, and medical evacuation—will be required.
Those who fail to present an insurance policy will be considered violators and may be fined 300 lari (approximately $110) or denied entry into the country.