Андижонда эркак ис газидан заҳарланиб ҳалок бўлди
Жорий йилнинг 1 декабрь куни соат тахминан 15:55 ларда Андижон тумани, “Чавкандарё” МФЙда яшовчи 1973 йилда туғилган фуқаро яшаш хонадонида қўлбола усулда тайёрланган иситиш печидан чиққан ис газидан заҳарланиб, оғир ҳолатда туман Тез тиббий ёрдам бўлимига олиб борилди. Бу ҳақда Бош прокуратура матбуот хизмати раҳбари Ҳаёт Шамсутдинов Darakchi.uz га маълум қилди.
Кўрсатилган тиббий ёрдамга қарамасдан 12 декабрь куни эркак Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази Андижон филиалида вафот этган.
Ҳозирда марҳумнинг ўлим сабабларни аниқлаш юзасидан суд тиббий экспертиза тайинланган бўлиб, экспертизанинг дастлабки маълумотномасига кўра, унда “ис газидан заҳарланишни оғир даражаси, кома ҳолати, токсик энцефалопатия, ўткир юрак қон-томир ва нафас етишмовчилиги” аниқланган.

In Andijan, a man died from poisoning by male gas.
On December 1 of this year, at approximately 15:55, a citizen born in 1973, residing in the "Chavkandaryo" neighborhood of Andijan district, was poisoned by gas from a homemade heating stove in his home and was taken to the district Emergency Medical Care department in serious condition. This was reported to Darakchi.uz by Hayot Shamsutdinov, head of the press service of the General Prosecutor's Office.
Despite the provided medical care, the man died on December 12 at the Andijan branch of the Republican Scientific Center for Emergency Medical Care.
Currently, a forensic medical examination has been appointed to determine the exact causes of the deceased's death. According to the preliminary report of the examination, it identified "a severe degree of gas poisoning, a comatose state, toxic encephalopathy, acute cardiovascular and respiratory failure."