Фарғонада суд бошқарувчиси ёрдамчисининг ноқонуний ҳаракати фош этилди
Фарғона вилоятининг Бешариқ туманида суд бошқарувчиси ёрдамчисининг коррупцион жинояти аниқланди. Бу ҳақда ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар маълум қилди.
Маълум бўлишича, фаолияти тўхтатилган минерал ўғитлар улгуржи савдоси билан шуғулланувчи ишлаб чиқариш кооперативига бириктирилган суд бошқарувчиси ёрдамчиси минерал ўғитлар ишлаб чиқарувчи МЧЖнинг мазкур кооперативдаги 1 млрд 502 млн сўмлик қарзидан 300 млн сўмини ундириб бериш эвазига 4 минг АҚШ доллари талаб қилган.
Давлат хавфсизлик хизмати ҳамда Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаменти ходимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбир давомида у 48 млн сўм пул маблағини олган вақтида ашёвий далиллар билан ушланган.
Ҳозирда ушбу шахсга нисбатан Жиноят кодексининг 168-моддаси 3-қисми “в” банди билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

In Fergana, the illegal actions of a court administrator's assistant were exposed.
A corruption crime by an assistant court administrator has been identified in the Beshariq district of Fergana region. Law enforcement agencies reported this.
It is known that the assistant court administrator, assigned to a production cooperative engaged in the wholesale trade of mineral fertilizers, whose activity has been suspended, demanded 4 thousand US dollars in exchange for collecting 300 million soums out of a 1 billion 502 million soum debt of an LLC producing mineral fertilizers to this cooperative.
During an operational measure conducted by employees of the State Security Service and the Department for Combating Economic Crimes, he was caught red-handed while receiving a sum of 48 million soums.
Currently, a criminal case has been initiated against this person under Part 3, paragraph "v" of Article 168 of the Criminal Code, and investigative actions are being carried out.