Uzbekistan Airways’нинг иккита рейси Урганчга қўна олмади
Uzbekistan Airways авиакомпаниясининг Урганчга парвоз қилган икки йўловчи рейси об-ҳаво шароитининг кескин ёмонлашуви туфайли Бухоро халқаро аэропортига қўнишга мажбур бўлди.
Хусусан, Москва (Внуково) — Урганч йўналишидаги HY9616 ҳамда Санкт-Петербург — Урганч рейси HY9638 экипажлари парвоз хавфсизлигини таъминлаш мақсадида муқобил қўниш маскани сифатида Бухорони танлаган.
Қайд этилишича, Урганч халқаро аэропортида туман кучайиб, кўриниш масофаси 100 метргача пасайган. Айни пайтда йўловчиларга кейинги парвозлар бўйича зарур хизматлар кўрсатилаётгани маълум қилинди.

Two passenger flights of Uzbekistan Airways bound for Urgench were forced to land at Bukhara International Airport due to a sharp deterioration in weather conditions.
Specifically, the crews of flights HY9616 on the Moscow (Vnukovo) - Urgench route and HY9638 on the Saint Petersburg - Urgench route chose Bukhara as an alternate landing site to ensure flight safety.
It is noted that fog has intensified at Urgench International Airport, reducing visibility to as low as 100 meters. At the same time, it was reported that passengers are being provided with the necessary services regarding subsequent flights.