Бўстонлиқда дам олиш масканларига олиб борувчи йўллар бир томонлама қилинди
Тошкент вилоятининг Бўстонлиқ туманида жойлашган Амирсой, Чимён ва Белдерсой дам олиш масканларига олиб борувчи йўлларда ҳаракат вақтинча бир томонлама ташкил этилди.
'Бўстонлиқда дам олиш масканларига олиб борувчи йўллар бир томонлама қилинди'ning rasmi
Вилоят Йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси маълум қилишича, 2 январь кунидан бошлаб тоғли ҳудудларда ҳаракат хавфсизлигини таъминлаш, йўл-транспорт ҳодисалари ва тирбандликларнинг олдини олиш мақсадида мазкур йўналишларда транспорт ҳаракати бир томонлама йўлга қўйилган.
Хусусан, 4R6 Тошкент–Чирчиқ–Чимён автомобиль йўлининг 57-километридан 92-километригача бўлган қисмида, яъни 4R10 автомобиль йўли билан туташ жойгача ҳаракат бир томонлама ташкил этилмоқда.
Бўстонлиқ тумани ҳокимининг тегишли фармойишига мувофиқ, ушбу йўлларда ҳайдовчилар учун тақиқловчи, буюрувчи ҳамда ахборот берувчи йўл белгилари ўрнатилган. ЙҲХБ барча ҳаракат иштирокчиларини йўл белгилар ва ЙПХ инспекторлари кўрсатмаларига қатъий амал қилишга чақирди.

According to the Regional Road Safety Department, starting from January 2, traffic on these routes has been made one-way to ensure traffic safety in mountainous areas and to prevent road traffic accidents and congestion.
In particular, one-way traffic is being organized on the section from the 57th to the 92nd kilometer of the 4R6 Tashkent–Chirchiq–Chimyon highway, up to the junction with the 4R10 highway.
In accordance with the relevant decree of the head of the Bostanlyk district, prohibitory, mandatory, and informational road signs have been installed on these roads for drivers. The Road Safety Department called on all traffic participants to strictly comply with the road signs and instructions of the Road Patrol Service inspectors.