Трамп: Эрон ҳукумати намойишчиларни ўлдиришда давом этса, АҚШ ёрдамга тайёр
АҚШ Президенти Дональд Трамп агар Эрон ҳукумати тинч намойишчиларга қарши куч ишлатишда давом этса, Қўшма Штатлар уларга ёрдам беришга тайёрлигини билдирди.
'Трамп: Эрон ҳукумати намойишчиларни ўлдиришда давом этса, АҚШ ёрдамга тайёр'ning rasmi
Ўз навбатида, расмий Теҳрон Трампнинг баёнотига жавоб қайтарди. Эрон Олий миллий хавфсизлик кенгаши котиби Али Ларижоний АҚШнинг Эрон ички ишларига аралашуви бутун Яқин Шарқни беқарорлаштиришга олиб келиши мумкинлигини таъкидлади.
Эслатиб ўтамиз, 28 декабрдан буён Эронда иқтисодий қийинчиликлар ва юқори инфляция фонида норозилик намойишлари давом этмоқда.
Расмий маълумотларга кўра, тўқнашувлар чоғида 6 киши ҳалок бўлган, 17 киши жароҳат олган. Норозиликлар мамлакатнинг бир қатор йирик шаҳарларига тарқалган, хавфсизлик кучлари эса намойишларни ташқи кучлар билан боғламоқда.

Trump: If the Iranian government continues to kill protesters, the U.S. is ready to help.
US President Donald Trump stated that the United States is ready to assist them if the Iranian government continues to use force against peaceful protesters.
Image of 'Trump: If the Iranian government continues to kill protesters, the U.S. is ready to help.'
In turn, official Tehran responded to Trump's statement. The Secretary of Iran's Supreme National Security Council, Ali Larijani, emphasized that U.S. interference in Iran's internal affairs could lead to the destabilization of the entire Middle East.
We recall that since December 28, protests have continued in Iran against the backdrop of economic difficulties and high inflation.
According to official information, 6 people were killed and 17 injured during the clashes. The protests have spread to a number of major cities in the country, and security forces are linking the demonstrations to external forces.