Қурбон ҳайити куни Ўзбекистоннинг айрим ҳудудларида ёмғир ёғиши мумкин
Тошкент шаҳрида ҳаво ўзгарувчан бўлади. Қисқа муддатли ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши мумкин. Шамол ғарбдан секундига 3–8 метр тезликда эсади, айрим жойларда 10–12 метр/секундгача кучайиши ва чанг-тўзон билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 16–18, кундузи 26–28 даража бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси ва Хоразм вилоятида айрим жойларда қисқа муддатли ёмғир ва момақалдироқ кутилмоқда. Шамол баъзи ҳудудларда 20–22 метр/секундгача кучайиши мумкин. Ҳарорат кундузи 28–33 даража атрофида бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳам қисқа муддатли ёғингарчилик ва момақалдироқ бўлиши мумкин. Айрим жойларда кучли шамол ва чанг-тўзон кузатилиши эҳтимоли бор. Ҳарорат 28–33 даражагача етади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах ва Самарқанд вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлиб, айрим ҳудудларда ёмғир ёғиши ва момақалдироқ бўлиши мумкин. Кундузи ҳаво 25–30 даражагача исийди.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ҳам қисқа муддатли ёмғир ва момақалдироқ кутилмоқда. Ҳарорат кундузи 30–35 даража бўлади.
Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятларида айрим жойларда қисқа муддатли ёмғир ва момақалдироқ бўлиши мумкин. Ҳарорат кундузи 27–32 даража атрофида бўлади.
Тоғолди ва тоғли ҳудудларда вақти-вақти билан ёмғир ёғади, момақалдироқ кузатилиши мумкин. Айрим ҳудудларда дўл ёғиши эҳтимоли бор. Шунингдек, сел-сув тошқини хавфи эълон қилинган.
Синоптиклар маълумотига кўра, ҳафтанинг биринчи ярмида айрим жойларда ёғингарчилик сақланиб туради, иккинчи ярмидан эса ҳаво ҳарорати аста-секин кўтарилиб боради.

On the day of Eid al-Adha, rain may fall in some regions of Uzbekistan.
The weather in Tashkent city will be changeable. There may be short-term rain and thunderstorms. The wind will blow from the west at a speed of 3–8 meters per second, with possible gusts up to 10–12 meters per second in some areas, accompanied by dust storms. The temperature will be 16–18 degrees at night and 26–28 degrees during the day.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, short-term rain and thunderstorms are expected in some places. The wind may strengthen to 20–22 meters per second in certain areas. The daytime temperature will be around 28–33 degrees.
In Bukhara and Navoi regions, short-term precipitation and thunderstorms are also possible. Strong winds and dust storms may occur in some places. The temperature will reach 28–33 degrees.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be changeable, with rain and thunderstorms possible in some areas. During the day, the air will warm up to 25–30 degrees.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, short-term rain and thunderstorms are also expected. The daytime temperature will be 30–35 degrees.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, short-term rain and thunderstorms may occur in some places. The daytime temperature will be around 27–32 degrees.
In the foothills and mountainous areas, intermittent rain is expected, and thunderstorms may occur. Hail is possible in some areas. Additionally, a risk of mudflows and floods has been declared.
According to weather forecasters, precipitation will persist in some areas during the first half of the week, while temperatures will gradually rise from the second half onward.