Автобус салонларида ҳарорат меъёри устидан назорат кучайтирилди
Тошкентда автобус йўналишларида ташувчиларнинг брутто-контракт талабларига риоя этиш бўйича назорат кучайтирилди. Бу ҳақда Транспорт вазирлиги матбуот хизмати маълум қилди.
Маълум қилинишича, ташқи ҳаво ҳарорати +28 даражадан юқори бўлганда автобус ва электробуслар салонида совитиш тизимлари ишлатилиши шарт. Бунда салон ҳарорати +26 даража даражасида сақланиши керак.
Қайд этилишича, транспорт вазири топшириғига асосан ишчи гуруҳ — Тошкент шаҳар транспорт ва йўл-транспорт инфратузилмасини ривожлантириш бош бошқармаси раҳбари ҳамда "Тошшахартрансхизмат" АЖ бошқаруви раиси бошчилигида йўналишларда назорат тадбирларини ўтказмоқда.
Эслатиб ўтамиз, пойтахт автобусларида кондиционерлар 7 майдан бошлаб босқичма-босқич ишга туширила бошланган.

In Tashkent, control over compliance with gross contract requirements has been strengthened for carriers on bus routes. The press service of the Ministry of Transport reported this.
According to the report, when the outside air temperature exceeds +28 degrees Celsius, cooling systems must be used in the cabins of buses and electric buses. In this case, the cabin temperature should be maintained at +26 degrees Celsius.
It is noted that, in accordance with the instruction of the Minister of Transport, a working group — led by the head of the Main Department for the Development of Transport and Road Transport Infrastructure of Tashkent city and the chairman of the management of "Toshshahartranskhizmat" JSC — is conducting control measures on the routes.
Let us recall that air conditioners in the capital's buses began to be gradually turned on starting from May 7.