Шайхонтоҳурда дўконнинг иккинчи қаватида ёнғин юз берди
5 июль куни соат 21:15 атрофида Тошкент шаҳри Шайхонтоҳур тумани Бешқўрғоч кўчасида жойлашган икки қаватли дўконнинг иккинчи қаватида ёнғин юз берди. Бу ҳақда Тошкент шаҳар Фавқулодда вазиятлар бош бошқармаси хабар берди.
Хабарга кўра, ёнғин ҳақидаги чақириқдан сўнг қутқарув-ёнғин ўчириш экипажлари қисқа вақт ичида — соат 21:24 да воқеа жойига етиб борган. Олов тезкорлик билан қуршаб олиниб, соат 21:34 да тўлиқ бартараф этилган.
Дастлабки маълумотларга кўра, ёнғин натижасида дўконнинг иккинчи қавати ички қисми тахминан 80 квадрат метр майдонда ёниб зарарланган.
Ҳодиса оқибатида тан жароҳати олган ёки ҳалок бўлганлар қайд этилмаган. Ҳозирда ёнғиннинг келиб чиқиш сабаблари ҳамда етказилган моддий зарар миқдори аниқланмоқда.

On July 5 at around 21:15, a fire broke out on the second floor of a two-story store located on Beshqo'rg'och Street in the Shaykhontohur district of Tashkent city. This was reported by the Tashkent City Emergency Situations Department reported.
According to the report, after the fire alarm, rescue and firefighting crews arrived at the scene in a short time — at 21:24. The fire was quickly contained and completely extinguished at 21:34.
According to preliminary data, as a result of the fire, the interior of the second floor of the store was burned and damaged over an area of approximately 80 square meters.
No injuries or fatalities were recorded as a result of the incident. Currently, the causes of the fire and the amount of material damage caused are being determined.