Тошкент шаҳрида тез тиббий ёрдам бригадаси туғруқхонага етиб бормасдан ҳомиладор аёлнинг туғруғини қабул қилди. Натижада 3900 грамм вазнли қизалоқ дунёга келди. Бу ҳақда Соғлиқни сақлаш вазирлиги Матбуот хизмати хабар берди.
Маълум қилинишича, ҳодиса жорий йилнинг 13 июль куни соат 06:50 атрофида содир бўлган. Республика тез тиббий ёрдам маркази бригадаси Янгиҳаёт туманидаги 1-сон туғруқ комплексига йўл олган вақтда 22 ёшли ҳомиладор аёлда шошилинч туғруқ бошланган.
Туғруқни Республика тез тиббий ёрдам маркази фельдшери Рустам Саидазимов қабул қилган. Натижада оғирлиги 3900 грамм бўлган қизалоқ соғ-омон дунёга келган.
Шундан сўнг она ва чақалоқ Янгиҳаёт туманидаги 1-сон туғруқ комплексига етказилган. Қайд этилишича, айни пайтда уларнинг соғлиғи яхши.
Соғлиқни сақлаш вазирлиги маълумотига кўра, Рустам Саидазимов беш йиллик меҳнат фаолияти давомида учинчи марта тез тиббий ёрдам автомашинасида шошилинч туғруқни муваффақиятли қабул қилди.

In Tashkent, an emergency medical team delivered a pregnant woman's baby before she could reach the maternity hospital. As a result, a baby girl weighing 3,900 grams was born. This was reported by the Press Service of the Ministry of Health.
According to the information, the incident occurred on July 13 of this year at around 06:50. While the team of the Republican Emergency Medical Center was en route to Maternity Complex No. 1 in the Yangihayat district, a 22-year-old pregnant woman went into urgent labor.
The delivery was performed by Rustam Saidazimov, a paramedic at the Republican Emergency Medical Center. As a result, a baby girl weighing 3,900 grams was born safely.
Afterward, the mother and newborn were taken to Maternity Complex No. 1 in the Yangihayat district. It is noted that their health is currently good.
According to the Ministry of Health, during his five years of professional activity, Rustam Saidazimov has successfully performed an emergency delivery in an ambulance for the third time.