Неймар Жаҳон чемпионатидан кейин 23 миллион долларлик яхта сотиб олди
Бразилия мундиалнинг 1/8 финал босқичида Норвегияга 1:2 ҳисобида мағлуб бўлиб, мусобақани тарк этган эди.
'Неймар Жаҳон чемпионатидан кейин 23 миллион долларлик яхта сотиб олди'ning rasmi
Бразилия миллий терма жамоаси ҳужумчиси Неймар 2026 йилги Жаҳон чемпионати якунланганидан сўнг қиймати 23 миллион долларга баҳоланадиган ҳашаматли яхта сотиб олди. Бу ҳақда TyC Sports нашри хабар берди.
Маълум қилинишича, яхта Бразилиянинг Рио-де-Жанейро штатида жойлашган Ангра-дус-Рейс шаҳрида сақланмоқда. У олтита каюта, кенг дам олиш ҳудудлари билан жиҳозланган бўлиб, юқори палубасида вертолёт қўниши учун махсус майдон ҳам мавжуд.
Эътиборлиси, мазкур харид Бразилия терма жамоасининг Жаҳон чемпионатидаги иштирокини муддатидан аввал якунлаганидан кўп ўтмай амалга оширилди.
Маълумот учун, Бразилия мундиалнинг 1/8 финал босқичида Норвегияга 1:2 ҳисобида мағлуб бўлиб, мусобақани тарк этган эди. Ушбу учрашувда норвегиялик ҳужумчи Эрлинг Ҳоланд 79 ва 90-дақиқаларда иккита гол муаллифи бўлди.
Жароҳати туфайли турнирнинг дастлабки икки ўйинини ўтказиб юборган Неймар мазкур баҳснинг 67-дақиқасида захирадан майдонга тушди. У учрашувнинг 90+10-дақиқасида пенальтидан гол урди, аммо бу Бразилияни мағлубиятдан қутқариш учун етарли бўлмади.

SPORT 05.08.2026 08:37
According to the head coach, under the contract signed with the Uzbekistan Football Association, he personally pays the salaries of some coaches he brought with him.
SPORT 01.08.2026 13:32
UEFA is ready to initiate a no-confidence vote against FIFA President Gianni Infantino if he does not resign voluntarily.
SPORT 01.08.2026 10:58
According to club representatives, these funds will be directed towards stabilizing the team's activities and ensuring preparation processes for Super League matches.
SPORT 28.07.2026 09:46
According to reports, a four-year contract valid until the end of the 2030 World Championship has been signed with the 54-year-old specialist.
SPORT 28.07.2026 08:24
Fabio Cannavaro's students have been placed in Group "B" of the competition, where they will compete against the national teams of Bahrain, North Korea, and Jordan in the group stage.