Ўзбекистон миллий терма жамоаси Жанубий Кореяга қарши ўртоқлик учрашуви ўтказади
Фабио Каннаваро шогирдлари мусобақанинг "В" гуруҳидан ўрин олган бўлиб, гуруҳ босқичида Баҳрайн, Шимолий Корея ва Иордания терма жамоаларига қарши баҳс олиб боради.
'Ўзбекистон миллий терма жамоаси Жанубий Кореяга қарши ўртоқлик учрашуви ўтказади'ning rasmi
Ўзбекистон миллий терма жамоаси навбатдаги FIFA кунлари доирасида Жанубий Кореяга қарши ўртоқлик учрашувида майдонга тушади. Бу ҳақда Ўзбекистон футбол ассоциацияси маълум қилди.
Маълум қилинишича, Фабио Каннаваро бошчилигидаги жамоа 2026 йил 6 октябрь куни Жанубий Корея миллий терма жамоаси билан баҳс олиб боради. Учрашув Жанубий Кореяда ўтказилиши режалаштирилган.
Қайд этилишича, Ўзбекистон миллий терма жамоаси Жаҳон чемпионатидаги иштирокидан сўнг энди 2027 йилги Осиё кубогига тайёргарликни бошлайди. Қитъа чемпионати 2027 йил 7 январдан 5 февралга қадар Саудия Арабистонида бўлиб ўтади.

The Uzbekistan national team will hold a friendly match against South Korea.
Fabio Cannavaro's students have been placed in Group "B" of the competition, where they will compete against the national teams of Bahrain, North Korea, and Jordan in the group stage.
Image of 'The Uzbekistan national team will hold a friendly match against South Korea.'
The Uzbekistan national team will take to the field in a friendly match against South Korea during the next FIFA days. This was reported by the Uzbekistan Football Association.
According to the information, the team led by Fabio Cannavaro will compete against the South Korea national team on October 6, 2026. The match is planned to be held in South Korea.
It is noted that after participating in the World Cup, the Uzbekistan national team will now begin preparations for the 2027 Asian Cup. The continental championship will take place from January 7 to February 5, 2027 in Saudi Arabia.