"Бунёдкор" клубига 5 миллиард сўм ажратилди
Клуб вакилларининг таъкидлашича, ушбу маблағ жамоа фаолиятини барқарорлаштириш ва Суперлига учрашувларига тайёргарлик жараёнларини таъминлашга йўналтирилади.
'"Бунёдкор" клубига 5 миллиард сўм ажратилди'ning rasmi
Тошкентнинг "Бунёдкор" футбол жамоасига давлат томонидан 5 миллиард сўм миқдорида молиявий ёрдам кўрсатилди. Бу ҳақда клуб матбуот хизмати маълум қилди.
Қайд этилишича, маблағ Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2026 йил 24 мартдаги ПҚ-107-сонли "Спорт соҳасини молиялаштириш механизмларини такомиллаштириш ва соҳага тадбиркорлик субъектларини жалб қилишни кенгайтириш чора-тадбирлари тўғрисида"ги қарори асосида ажратилган.
Клуб вакилларининг таъкидлашича, ушбу маблағ жамоанинг фаолиятини барқарорлаштириш, мавсум давомидаги тайёргарлик жараёнларини самарали ташкил этиш ҳамда Суперлигадаги учрашувларга режа асосида тайёргарлик кўришда муҳим аҳамият касб этади.
"Бунёдкор" матбуот хизмати жамоани қийин вазиятда қўллаб-қувватлаб келаётган мухлислар, блогерлар, спорт журналистлари ва Ўзбекистондаги бошқа футбол клубларига миннатдорлик билдирди.
Хусусан, клуб "Пахтакор", "Сурхон", "Бухоро", "Навбаҳор" ҳамда "Олимпик Мобиуз" жамоаларига алоҳида ташаккур изҳор этган.

According to club representatives, these funds will be directed towards stabilizing the team's activities and ensuring preparation processes for Super League matches.
Image of '"Bunyodkor" club has been allocated 5 billion soums.'
Tashkent's "Bunyodkor" football team was provided with financial assistance in the amount of 5 billion soums by the state. This was reported by the club's press service.
It was noted that the funds were allocated based on Resolution No. PQ-107 of the President of the Republic of Uzbekistan dated March 24, 2026, "On measures to improve mechanisms for financing the sports sector and expanding the involvement of business entities in the sector."
As club representatives noted, these funds play an important role in stabilizing the team's activities, effectively organizing preparation processes during the season, and preparing for Super League matches as planned.
The Bunyodkor press service expressed gratitude to the fans, bloggers, sports journalists, and other football clubs in Uzbekistan who have been supporting the team in a difficult situation.
In particular, the club expressed special thanks to the teams "Pakhtakor", "Surkhon", "Bukhara", "Navbahor" and "Olympic Mobiuz".