Бугун, 30 август куни Кўксарой қароргоҳида Ўзбекистонда давлат ташрифи билан бўлиб турган Ҳиндистон Республикаси Бош вазири Нарендра Модини тантанали кутиб олиш маросими бўлиб ўтди. Бу ҳақда Ўзбекистон Президенти матбуот хизмати хабар берди.
Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев олий мартабали меҳмонни самимий кутиб олиб, уни шоҳсупага таклиф қилди.
Маросимда икки мамлакат давлат байроқлари кўтарилиб, фахрий қоровул саф тортди. Ўзбекистон ва Ҳиндистон давлат мадҳиялари янгради.
Шундан сўнг Шавкат Мирзиёев ва Нарендра Моди фахрий қоровул сафининг олдидан ўтиб, расмий делегациялар аъзолари билан саломлашди. Биргаликда суратга тушиш маросимидан сўнг олий даражадаги музокаралар бошланди.
Эслатиб ўтамиз, 29 август куни Ҳиндистон Бош вазири Нарендра Моди Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев ҳамроҳлигида «Янги Ўзбекистон» боғига ташриф буюрган эди.

Today, on 30 August, a solemn ceremony to welcome the Prime Minister of the Republic of India Narendra Modi, who is on a state visit to Uzbekistan, was held at the Kuksaroy residence. This was reported by the press service of the President of Uzbekistan.
President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev sincerely received the high-ranking guest and invited him to the dais.
During the ceremony, the national flags of the two countries were raised and the guard of honor stood in formation. The national anthems of Uzbekistan and India resounded.
After that, Shavkat Mirziyoyev and Narendra Modi walked past the guard of honor line and greeted members of the official delegations. Following a joint photo session, high-level negotiations began.
Let us recall that on 29 August, Indian Prime Minister Narendra Modi, accompanied by President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev, visited the «New Uzbekistan» park.