Бухорода вояга етмаганлардан иборат “уюшган тўда” қўлга олинди
Бухоро вилояти ИИБ тезкор қидирув хизмати ходимлари томонидан олиб борилган тезкор тадбирлар натижасида Бухоро шаҳрида ёшлардан иборат уюшган жиноий гуруҳ фаолиятига чек қўйилди.
'Бухорода вояга етмаганлардан иборат “уюшган тўда” қўлга олинди'ning rasmi
Маълум қилинишича, ижтимоий тармоқлардаги тортишув ва арзимас келишмовчилик ортидан ёшлар ўзаро “масалани ҳал қилиш” учун учрашув белгилаган.
Самарқанд кўчасида бўлиб ўтган учрашувда 10–15 нафардан иборат гуруҳ жабрланувчиларга ташланиб, уларни дўппослаган ҳамда Nexia автомашинасига жиддий шикаст етказган. Шунингдек, айрим гумонланувчилар кастетга ўхшаш совуқ қуролдан фойдалангани ҳам аниқланган.
Терговга қадар суриштирувларда ушбу ҳолатнинг асосий ташкилотчилари сифатида 2009 йилда туғилган С.Ҳ. ва М.Т. қайд этилган.
“Кўча бўлмоқчи эдик, ўзимизча. Қилган ишимдан пушаймонман”, — дейди қўлга олинганлардан бири.
Ҳозирга қадар жами 13 нафар гумонланувчи аниқланган. Уларга нисбатан Жиноят кодексининг 277-моддаси 3-қисми “а” банди билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

It has been reported that after an argument and a trivial disagreement on social media, young people arranged a meeting to "resolve the issue" among themselves.
During the meeting that took place on Samarkand Street, a group of 10–15 individuals attacked the victims, beat them, and caused serious damage to a Nexia car. It was also determined that some suspects used a cold weapon resembling brass knuckles.
In pre-trial investigations, S.H. and M.T., born in 2009, were recorded as the main organizers of this incident.
"We just wanted to be streetwise, in our own way. I regret what I did," says one of those detained.
To date, a total of 13 suspects have been identified. A criminal case has been initiated against them under Article 277, Part 3, Clause "a" of the Criminal Code, and investigative actions are ongoing.