Тошкент вилоятида электроскутерлар ишлаб чиқарилади
Тошкент вилояти Янгийўл туманида Хитойнинг Ecomoto хорижий корхонаси томонидан скутер ишлаб чиқариш ташкил этилмоқда. Бу ҳақда Тошкент вилояти ҳокимлиги хабар бермоқда.
Янгийўл тумани ҳокими О.Атауллаев инвесторлар билан учрашиб, Ecomoto корхонаси билан меморандум имзолади. Ушбу лойиҳа қийматида тўғридан-тўғри 10,0 млн доллар хорижий инвестицияни киритиш ҳамда 50 та доимий иш ўрнини яратиш режалаштирилган.
Мазкур лойиҳада кўрсатилган замонавий ва рақобатбардош электроскутерлар 2025 йилнинг 2-чорагидан бошлаб Янгийўл туманида ишлаб чиқарила бошлайди.

A scooter manufacturing venture by China's Ecomoto foreign enterprise is being established in the Yangiyul district of Tashkent region. This was reported by the administration of Tashkent region here.
The mayor of Yangiyul district, O.Ataullaev, met with investors and signed a memorandum with the Ecomoto enterprise. This project plans to directly introduce 10.0 million dollars of foreign investment and create 50 permanent jobs.
The modern and competitive electric scooters indicated in this project will start being produced in the Yangiyul district from the second quarter of 2025.