Қашқадарёда 2024 йилда минг нафардан ортиқ ҳайдовчи маст ҳолда автомобиль бошқаргани маълум бўлди
Ўтган 6 ой давомида вилоят йўл-патрул хизмати инспекторлари томонидан аниқланган жами қоидабузарликлар 172 минг 524 тани ташкил қилган.
'Қашқадарёда 2024 йилда минг нафардан ортиқ ҳайдовчи маст ҳолда автомобиль бошқаргани маълум бўлди'ning rasmi
Қашқадарё вилоятида 2024 йилнинг ўтган олти ойи давомида 1034 нафар ҳайдовчи маст ҳолда машина бошқаргани маълум бўлди. Бу ҳақда вилоят ЙҲХБ бошлиғи Азиз Садиров маълумот берган
Жорий йилнинг ўтган олти ойи давомида вилоят йўл патрул хизмати инспекторлари томонидан аниқланган жами қоидабузарликлар 172 минг 524 тани ташкил қилган. Шундан қўпол турдаги қоидабузарликлар 62 минг 741 та бўлган, дейди вилоят ЙҲХБ бошлиғи.
Аниқлаштирилишича, маст ҳолда рулга ўтирган ҳайдовчилар 1034 нафар кишини ташкил қилса, 5412 нафар ҳайдовчи тегишли ҳужжатларсиз автомобиль бошқарган.
17 минг 239 нафар ҳайдовчи светафор ишораларига бўйсунмаган бўлса, 886 нафар ҳайдовчи эса ЙПХ ходимига, 35 минг 601 нафари эса йўл белгиларига бўйсунмаган. Қоидабузарликлардан келиб чиқиб, 8281 та автомобиль жарима майдонига жойлаштирилган, дейди масъул.
Қашқадарёда содир бўлаётган йўл-транспорт ҳодисаларининг олдини олиш мақсадида Қашқадарё тажрибаси ҳам ишлаб чиқилган.
Қашқадарё вилояти ИИБ ЖХХ ЙҲХБ томонидан содир этилиши мумкин бўлган йўл-транспорт ҳодисаларининг олдини олиш мақсадида вилоят ҳудудидан ўтувчи автомобиль йўлларида хавфли ҳудуд деб топилган қисмларида Қашқадарё тажрибаси сифатида 17 та “Мобил пост”лар ташкил этилди ва бу борадаги ишлар давом эттирилмоқда, дейди Азиз Садиров.

In Kashkadarya, it was revealed that in 2024, more than a thousand drivers were found driving under the influence.
Over the past 6 months, the total number of violations identified by the inspectors of the regional road patrol service amounted to 172,524.
Image of 'In Kashkadarya, it was revealed that in 2024, more than a thousand drivers were found driving under the influence.'
In the Kashkadarya region, during the past six months of 2024, it was revealed that 1034 drivers were found driving under the influence of alcohol. This information was provided by the head of the regional Traffic Safety Department, Aziz Sadikov as reported
During the past six months of this year, a total of 172,524 violations were detected by the road patrol service inspectors in the region. Of these, 62,741 were serious violations, says the head of the regional Traffic Safety Department.
It has been clarified that drivers found driving while intoxicated accounted for 1034 individuals, while 5412 drivers were found driving without the necessary documents.
17,239 drivers failed to comply with traffic light signals, and 886 drivers disobeyed a traffic police officer, while 35,601 did not comply with road signs. Based on the violations, 8281 vehicles were placed in the penalty lot, the official says.
To prevent road traffic accidents occurring in Kashkadarya, a Kashkadarya experience has also been developed.
In order to prevent potential road accidents, as part of the Kashkadarya experience, 17 "Mobile Posts" have been established in segments of roads within the region identified as hazardous by the Kashkadarya region Ministry of Internal Affairs Traffic Safety Department, and efforts in this regard are being continued, says Aziz Sadikov.