Чиқинди ташлаган 20га яқин хоразмлик жаримага тортилди
Хусусан, Хива шаҳри Сангар МФЙ ҳудудида фуқаролар С.У., А.М., А.Б., А.А., И.М., С.М., Х.Б., Ш.И., Х.Ш., Й.И., М.У., В.Б., Б.Д.  томонидан белгиланмаган жойга чиқинди ташланган. Шунингдек, Хива шаҳар Гулистон МФЙда А.А. ва А.Ш., Урганч шаҳар "Саноатчилар" кўчасида эса А.А. томонидан худди шундай ҳуқуқбузарлик содир этилган.
Уларга нисбатан МЖтКнинг тегишли моддалари билан маъмурий баённома расмийлаштирилди.  Ҳуқуқбузарларга БҲМнинг 1 баробари — 340 минг сўмдан жарима белгиланди. Шу билан бирга, Урганч шаҳрида чиқинди ташлаган А.А.ҳамда Хива шаҳрида чиқинди ташлаган А.А.лар БҲМнинг 2 баравари — 680 минг сўм ҳамда 3 баравари — 1 миллион 20 минг сўм миқдорида жаримага тортилди.
Маълумот учун, онлайн кузатув камералари нафақат белгиланмаган жойга чиқинди ташлаш, балки бошқа турдаги экологик ҳуқуқбузарликларни ҳам аниқлаб, бартараф этишга имкон беради.

Nearly 20 Khorezm residents were fined for littering.
In particular, citizens S.U., A.M., A.B., A.A., I.M., S.M., Kh.B., Sh.I., Kh.Sh., Y.I., M.U., V.B., B.D. dumped trash in an undesignated area within the Sangar MCA region of Khiva city. Additionally, in the Gulistan MCA of Khiva city, A.A. and A.Sh., and on the "Sanatçilar" street of Urgench city, A.A. committed the same violation.
An administrative protocol was drawn up against them according to the relevant articles of the Administrative Code. Violators were fined 1 BHM — 340,000 UZS. Moreover, A.A. who dumped trash in Urgench city and A.A. who dumped trash in Khiva city were fined 2 BHM — 680,000 UZS and 3 BHM — 1 million 20 thousand UZS, respectively.
For information, online surveillance cameras not only identify dumping in undesignated areas but also detect and mitigate other types of environmental violations.