Автомобилини 197 км/соат тезликда ҳайдаб, уни ижтимоий тармоққа жойлаган хонанда Осман Наврузовга нисбатан ўрнатилган тартибда чора кўрилди.
'Яна бир хонанда жаримага тортилди'ning rasmi
Ижтимоий тармоқларда хонанда Осман Наврўзов автомобилида юқори тезликда ҳайдагани акс этган видео тарқалди. Йўл ҳаракати қоидаларни четлаб ўтган хонандага нисбатан ўрнатилган тартибда чора кўрилди. Бу ҳақда ИИВ Йўл ҳаракати хавфсизлиги хизмати хабар берди.
Маълум бўлишича, Наврўзов кеча, 3 октябрь куни 197 км/соат тезликда ҳаракатлариб кетаётганида ўзи учун видео суратга олган.
Билмасдан видеони сториесга қўйганим учун халқимиздан узр сўрайман ва Қорақалпоғистон Республикаси Ички ишлар вазирлигидан, Йўл ҳаракати хавфсизлиги ходимларидан узр сўрайман. Бунақа тезликда қайта ҳаракатланмасликка ваъда бераман ва сизга ҳам буни тавсия қилмайман. Ўзимни ҳайдовчилик гувоҳномамни топширяпман. Бу тўғрисида тушунтириш ишларини олиб борадилар", дейди қўшиқчи.
Йўл ҳаракати хавфсизлиги хизмати барча ҳаракат иштирокчиларидан йўлларда белгиланган тартиб ва қоидаларга риоя этишларини сўради.

A video circulated on social media showing singer Osman Navruzov driving at high speed in his car. Measures were taken against the singer, who violated traffic rules, in an established order. The Ministry of Internal Affairs' Road Traffic Safety Service reported this.
It turns out, Navruzov recorded a video of himself going at a speed of 197 km/h on October 3rd, yesterday.
"I apologize to our people for accidentally posting the video on my stories, and I ask for forgiveness from the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Karakalpakstan, and the Road Traffic Safety officers. I promise not to move at such a speed again and I do not recommend you to do so either. I am surrendering my driving license. They will provide an explanation about this," said the singer.
The Road Traffic Safety Service asked all traffic participants to follow the established order and rules on the roads.