Шавкат Мирзиёев Ҳиндистон Республикаси Бош вазири билан учрашув ўтказди
Учрашувда Ўзбекистон-Ҳиндистон стратегик шериклик муносабатлари ва кўп қиррали ҳамкорлигини янада кенгайтириш масалалари кўриб чиқилди.
'Шавкат Мирзиёев Ҳиндистон Республикаси Бош вазири билан учрашув ўтказди'ning rasmi
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Қозон шаҳрига ташрифи доирасида Ҳиндистон Республикаси Бош вазири Нарендра Моди билан учрашув ўтказди. Бу ҳақда Президент матбуот хизмати хабар берди.
Юқори технологиялар, сунъий интеллект, саноат, энергетика, фармацевтика, транспорт коммуникациялари бўйича дастур ва лойиҳаларни амалга оширишга алоҳида эътибор қаратилди.
Жорий йилда Ҳукуматлараро комиссиянинг навбатдаги йиғилиши ва бизнес форумини ўтказиш, шунингдек, саноат кооперацияси бўйича ўрта муддатли дастур қабул қилишга келишиб олинди.
Мамлакатларимизда Маданият ва кино кунларини, тиббиёт ва спорт соҳаларида ҳамда ёшлар иштирокида, шу жумладан ёшларнинг парламент ташкилотлари доирасида қўшма тадбирлар ўтказиш таклифи билдирилди.

The President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, during his visit to the city of Kazan, held a meeting with the Prime Minister of the Republic of India, Narendra Modi. This was reported by the President's press service.
The meeting discussed issues related to expanding the strategic partnership and multifaceted cooperation between Uzbekistan and India.
Special attention was given to the implementation of programs and projects in high technology, artificial intelligence, industry, energy, pharmaceuticals, and transport communications.
This year, it was agreed to hold the next meeting of the Intergovernmental Commission and a business forum, as well as to adopt a medium-term program on industrial cooperation.
Proposals were made to organize joint events in the fields of culture and cinema, medicine and sports, and also involving the youth, including within the framework of youth parliaments of our countries.