Вазирлик ва идораларнинг раҳбар ўринбосарлари сони қисқартирилади
Ижро этувчи ҳокимият органларининг штат бирликлари сони мувофиқлаштирилди. Бу бўйича "Ўзбекистон Республикаси Президентининг айрим ҳужжатларига республика ва маҳаллий ижро этувчи ҳокимият органларининг штат бирликлари сонини тартибга солишга қаратилган ўзгартириш ва қўшимчалар киритиш тўғрисида"ги Президент Фармони (ПФ-165-сон, 22.10.2024 й.) қабул қилинди.
Унга мувофиқ айрим ҳужжатларига қуйидагиларни назарда тутувчи ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди:
- айрим республика ва маҳаллий ижро этувчи ҳокимият органларининг штат бирликлари сони мувофиқлаштирилади.
- иқтисодий комплекс таркибига кирувчи вазирлик ва идораларнинг раҳбар ўринбосарлари сони қисқартирилади.

The number of deputy heads of ministries and agencies will be reduced.
The number of staff units of the executive authorities has been aligned. In this regard, "The Presidential Decree on the Introduction of Amendments and Additions Aimed at Regulating the Number of Staff Units of the Republic and Local Executive Authorities in Certain Documents of the President of the Republic of Uzbekistan" (PF-165, dated 22.10.2024) was adopted.
Accordingly, the following amendments and additions were introduced, concerning certain documents: changes and additions were made:
- the number of staff units of certain republican and local executive authorities will be aligned.
- the number of deputy heads in ministries and agencies that are part of the economic complex will be reduced.