Москвада қизни зўрламоқчи бўлган ўзбекистонлик қўлга олинди
У боғда нотаниш қизга аввал ҳужум қилиб, телефонини тортиб олган. Шундан сўнг, жабрланувчига нисбатан жинсий тажовуз қилган.
'Москвада қизни зўрламоқчи бўлган ўзбекистонлик қўлга олинди'ning rasmi
Москванинг Таганск туман суди истироҳат боғида қизга ҳужум қилиб, зўрлашга уринганликда айбланаётган Мансур Хаитовни ҳибсга олди. Бу ҳақда “Lenta.ru” хабар берган.
Эркак 26 декабрга қадар тергов ҳибсхонасида қолади. Унга нисбатан Россия Федерацияси Жиноят кодексининг 30-модда 3-қисми, 131-модда 1-қисми (“Зўрлашга уриниш”), 132-модданинг 1-қисми (“Жинсий характердаги зўравонлик ҳаракати”) ва 2-қисм “д” банди, 161-моддаси ("Ҳаёт ёки соғлиқ учун хавфли бўлмаган зўравонлик қўллаш ёки бундай зўравонлик таҳдиди билан содир этилган талончилик") билан жиноят иши қўзғатилган.
Хабарга кўра, Хаитов Ўзбекистон фуқароси. У 25 октябр куни кечқурун Москвадаги боғда нотаниш қизга ҳужум қилиб, унинг қўлидан телефонини тортиб олган. Шундан сўнг, жабрланувчига нисбатан жинсий тажовуз қилиб, уни зўрламоқчи бўлган. У жиноят жойида полиция ходимлари томонидан қўлга олинган.

In Moscow, an Uzbekistani was arrested for attempting to rape a girl.
In the park, he first attacked an unknown girl and snatched her phone. Then, he sexually assaulted the victim.
Image of 'In Moscow, an Uzbekistani was arrested for attempting to rape a girl.'
The Tagansk District Court of Moscow has detained Mansur Khaitov, accused of attacking a girl in a leisure park and attempting to rape her. This was reported by “Lenta.ru” here.
The man will remain in the pre-trial detention center until December 26. He is charged under the Criminal Code of the Russian Federation: section 3 of Article 30, part 1 of Article 131 (“Attempt to Rape”), part 1 of Article 132 (“Sexual Violence”) and subsection “d” of part 2, Article 161 ("Violence or threat of violence not dangerous to life or health, committed during robbery").
According to the report, Khaitov is a citizen of Uzbekistan. On the evening of October 25, he attacked an unknown girl in a park in Moscow, snatched her phone from her hands. Subsequently, he sexually assaulted her and attempted to rape her. He was arrested at the crime scene by police officers.