Қаршида 10-синф қиз ўқитувчиси билан ёқалашди
Ижтимоий тармоқларда «Қашқадарёда ўқувчи ва ўқитувчи ўртасида жанжал келиб чиққани айтилмоқда» сарлавҳаси остида видеохабар тарқалди.
Болалар омбудсмани маълум қилишича, мазкур ҳолат юзасидан кузатув олиб борилмоқда.
Маълум бўлишича, жорий йилнинг 17 октябрь куни Қарши шаҳрида жойлашган 32-сонли ўрта таълим мактабининг алгебра фани ўқитувчиси М.М. (аёл) ва  10 «Б» синф ўқувчиси Э.Ў. (2008 йилда туғилган қиз) ўртасида ўзаро келишмовчилик келиб чиқиб, оғзаки тортишиб қолишган. Шундан сўнг ўқитувчи М.М. ўқувчи Э.Ў. ни юз соҳасига урган, ўқувчи қиз ҳам қўл кўтармоқчи бўлганида биргаликда йиқилиб тушишган.
Ҳозирда мазкур ҳолат юзасидан Қарши шаҳар ИИБ томонидан терговга қадар текширув олиб борилиб, М.М. ва Э.Ў. ларнинг хатти-ҳаракатларига чора кўриш учун мазкур иш материаллари МЖтКнинг 183-моддасига (Майда безорилик) асосан судга юборилди.

In Karshi, a 10th-grade girl fought with her teacher.
On social networks, a video news titled «A conflict between a student and a teacher reported in Kashkadarya» was spread.
According to the Children's Ombudsman, this situation is being monitored.
It has been revealed that on October 17 of this year, in Karshi city, at the 32nd secondary school, a conflict arose between the algebra teacher M.M. (female) and 10th grade student E.U. (girl born in 2008), resulting in a verbal altercation. Subsequently, teacher M.M. hit student E.U. in the face area, and when the student girl attempted to retaliate, both fell to the ground.
Currently, pre-investigation checks are being conducted by the Karshi city Police Department regarding this incident, and the actions of M.M. and E.U. are being addressed by sending the case materials to court under Article 183 of the Administrative Responsibility Code (Minor Hooliganism).