Бугун Ўзбекистоннинг қатор ҳудудларида ёмғир ва қор ёғади
Ўзгидромет хабарига кўра, бугун кундузи ёғингарчилик кутилмайди, фақат Қорақалпоғистон Республикасида баъзи жойларда ёғингарчилик (ёмғир, қор) бўлиши мумкин, Тошкент, Самарқанд, Жиззах, Сирдарё вилоятларида куннинг биринчи ярмида баъзи жойларда бироз ёғингарчилик (ёмғир, қор) бўлиши мумкин. Баъзи жойларда  йўлларда яхмалак кузатилади. Айрим жойларга туман тушиши мумкин. Шамол 7-12 м/с тезликда эсади, айрим жойларда 13-18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат 2-7°илиқ, баъзи жойларда  10° илиққача бўлади.
Пойтахтда куннинг биринчи ярмида баъзи жойларда бироз ёғингарчилик (ёмғир, қор) бўлиши мумкин. Йўлларда яхмалак кузатилади. Шамол 3-8 м/с тезликда эсади. Ҳарорат 6-8°илиқ бўлади.
Тоғ олди ва тоғли ҳудудларда баъз жойларда ёғингарчилик бўлади. Йўлларда яхмалак кузатилади.  Шамол 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат 0-5° илиқ бўлади.

According to the Hydrometeorological Center, no precipitation is expected during the daytime today, except in some parts of the Republic of Karakalpakstan where precipitation (rain, snow) is possible, and in Tashkent, Samarkand, Jizzakh, and Sirdarya regions, some precipitation (rain, snow) may occur in the first half of the day. In some areas, slippery roads may be observed. Fog may descend in certain places. The wind will blow at a speed of 7-12 m/s, intensifying up to 13-18 m/s in some areas. The temperature will be between 2-7°C, reaching up to 10°C in some areas.
In the capital, some precipitation (rain, snow) might occur in the first half of the day. Slippery roads will be observed. The wind will blow at a speed of 3-8 m/s. The temperature will be 6-8°C.
In the foothill and mountainous areas, precipitation will occur in some places. Slippery roads will be observed. The wind will blow at a speed of 7-12 m/s. The temperature will be 0-5°C.